Udruga distrofičara Krapina održala edukativne radionice za učenike

Udruga distrofičara Krapina provodi projekt „Različitost je dio nas“, čiji je cilj senzibilizacija djece i mladih o potrebama i mogućnostima osoba s invaliditetom i djece s teškoćama u razvoju, o važnosti njihovog sudjelovanja u svim segmentima naše zajednice te educiranje o tome kako poboljšati njihov položaj o društvu.

U srijedu, 14. veljače 2018., članice Udruge distrofičara Krapina održale su edukativne radionice za učenike 2. i 7. razreda, a kako bi se učenike potaknulo na prihvaćanje različitosti i međusobno pomaganje. Voditeljice radionice pokazale su nam kako je različitost svuda oko nas i ona obogaćuje naš život. Kroz radionicu, voditeljice su učenicima ukazale kako je važno da okruženje prihvati različitosti te osobama s invaliditetom omogući kvalitetan život u zajednici. Učenici su sa zanimanjem slušali predavanja voditeljica i njihova iskustva te su se aktivno uključivali u razgovor.

Različitost je bogatstvo. Svatko od nas je poseban i jedinstven, svatko od nas je čudo.

objavio: Administrator   datum: 15. 2. 2018.

« Lipanj 2018 »