Općina Jesenje donirala informatičku opremu!

Danas, 17.10.2014. načelnik Općine Jesenje Ivan Maligec uručio je donaciju od 15 računala za potrebe opremanja informatičke učionice i nastave izborne informatike. Svečanoj primopredaji nazočili su ravnateljica škole Ljerka Malogorski Dragoslavić, učiteljica informatike Erika Tušek Vrhovec te učenici 8. razreda.

Od ove školske godine nastava izborne informatike se u našoj školi za učenike od 5.-8.razreda izvodi dva sata tjedno prema Nastavnom planu i programu.

Informatika se u našoj školi kao izborni predmet uči od 2003.godine, kada je od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa pristigla oprema za informatičku učionicu - komplet od 8 računala. Kako je tada u razrednim odjeljenjima bilo znatno više učenika (čak do 28 učenika), broj računala nije bio dostatan za redovan rad, zamolili smo Općinu Jesenje za donaciju sredstava. Tada nam je Općina Jesenje izašla u susret i omogućila nabavu još 10 računala. Ta informatička oprema je izdržala u funkciji zahvaljujući učenicima koji su poštivali pravila i kućni red učionice i služila je obrazovanju čak 11 generacija. Međutim, ubrzani razvoj informatičke opreme te time uzrokovane promjene u nastavnom planu informatike, uzrokovao je potrebu za nabavkom novijih računala.

I ovog puta pomogla nam je Općina Jesenje. Zahvaljujemo svim članovima Općinskog vijeća Općine Jesenje i načelniku što su omogućili nabavu inf.opreme - 15 novih računala.

U ime škole na donaciji se zahvalila ravnateljica Ljerka Malogorski Dragoslavić, koja je istaknula da se ovime našim učenicima omogućavaju kvalitetni uvjeti za usvajanje informatičkih znanja te da se time stavljaju u ravnopravan položaj kao i učenici u školama  u urbanim sredinama. Povećanje školskog uspjeha pridonosi razvoju društva i pojedincima.

objavio: Administrator   datum: 17. 10. 2014.

Općina Jesenje donirala informatičku opremu!

objavio: Administrator   datum: 17. 10. 2014.