Obilježen Halloween

Danas u četvrtak 30. listopada 2014. u našoj školi tradicionalno je obilježen je „Halloween“. „Halloween“ je večer koja se u zemljama engleskog govornog područja, a i šire obilježava uoči Svih svetih.

„Halloween“- naziv dolazi od „All Hallows Eve“, što znači večer uoči Svih svetih. Način obilježavanja Noći vještica potječe od keltskih običaja starih oko 2000 godina.

Učenici naše škole upoznali su povijesne aspekte samog naziva i načina obilježavanja  Noći vještica, a obilježili su je i sami  kroz "Halloween party" u nastavi engleskog jezika. U sklopu likovne grupe, ali i kod kuće, nakon što su upoznati s osnovnim obilježjima i vokabularom povezanim sa spomenutim običajem, izradili su brojne rekvizite poput šišmiša, bundeva, vještica, sova, mački i paukova od kartona, papira i staklenki, a neki su učenici i rezbarili bundeve.  Njima su ukrasili školske panoe i učionicu. Osim različitih ukrasnih detalja, učenici su u školu donijeli i kolače te pizze zastrašujućeg izgleda koje su ispekli sami ili uz pomoć roditelja. Mnogi učenici su se i maskirali.

Osim što su uložili veliki trud u pripreme "Halloween partyja", učenici su naučili  povijest Noći vještica, slušali i pričali strašne priče te igrali razne prigodne igre.

U četvrtak 30. listopada 2014. u našoj školi obilježen je „Halloween“. „Halloween“ je večer koja se u zemljama engleskog govornog područja, a i šire obilježava uoči Svih svetih.

Svojim angažmanom u proslavi tog starog engleskog običaja zaslužili su čistu peticu!

Maja Koren, učiteljica eng.jezika

Foto-album Halloween!

objavio: Administrator   datum: 30. 10. 2014.

Obilježen Halloween

Maja Koren, učiteljica eng.jezika

Foto-album Halloween!

objavio: Administrator   datum: 30. 10. 2014.