Božićna priredba

Dana 22.12.2014. godine s početkom u 15 sati u sportskoj dvorani Osnovne škole Gornje Jesenje održala se Božićna priredba.

Svaki je razred sudjelovao je s nekom točkom. Kao i svake godine krenulo se od najmanjih ili pred školaraca. Oni su zajedno izrecitirali prigodnu pjesmicu. Zatim je recitirao prvi razred, a odmah nakon njih slijedila je plesna grupa. Drugi razred podsjetio nas je na priču o svetom Nikoli i Krampusu. Četvrti razred odglumio je igrokaz o siromaštvu ali i sreći ljudi. Peti razred recitirao je jednu kraću pjesmicu. Učenice 6.razreda Dorotea, Lucija, Melani i Iva odrecitirale su pjesme „Nađeni Bog“ i „Biti djeca“. Zbor je otpjevao pjevali 5 božićnih pjesama: Sve ptičice zapjevale, Nova godina, Sretan Božić svemu svijetu, Jesus ist geboren i Zvončići. Učenici Petar Malogorski (5.razred) i Melani Draganić (4.razred) otpjevali su zabavne pjesmice. Sedmi razred izrecitirao je pjesmu o Božiću. Nakon recitacije sedmog razreda učenici koji polaze dodatnu nastavu njemačkog jezika od šestog do osmog razreda izveli su rap pjesmu „Wir haben Freunde auf der ganzen Welt“. Na kraju nas je posjetio Djed Mraz. Nakon toga sva djeca do petnaeste  godine starosti dobila su punu vreću slatkiša i grickalica. Priredbu su pripremile učiteljice od prvog do četvrtog razreda, učiteljica Ana Kranjčec, školska knjižničarka, učiteljica njemačkoga jezika Aleksandra Krklec, profesor hrvatskoga jezika i povijesti Mario Hranj i učiteljica iz glazbene kulture Anita Habjanec.

Iva Fučkar, 6.r

Fotogalerija!

objavio: Administrator   datum: 23. 12. 2014.

« Ožujak 2024 »