Max sucht den Superstar (Max traži super zvijezdu)

Grupa učenika 6. i 7. razreda, točnije Branko Artić, Petar Malogorski, Ana Klasić, Ana-Viktorija Klasić, Iva Fučkar, Dorotea Artić i  Matija Klasić, sudjelovali su  6.svibnja 2016. na  6. međunarodnom talent natjecanju Max sucht den Superstar u OŠ Cestica. Organizatori su bili Europski kulturni krug i OŠ Cestica.

Predstavnici 25 škola nastupali su i izveli popularne pjesme na njemačkom jeziku. Nastupali su predstavnici brojnih osnovnih škola iz Varaždinske i Međimurske županije, jedna škola iz Zadra, jedna iz Slovenije i mi kao jedina škola iz Krapinsko-zagorske županije. Naši učenici izveli su pjesmu Traum  njemačkog repera Croa. Žiri, koji je bio sastavljen od po dva predstavnika svake škole, odlučivali su o pobjedniku. Naši predstavnici  u žiriju bili su Dorotea Artić i  Matija Klasić koji su ozbiljno shvatili svoj zadatak. Pobjednica natjecanja je učenica iz OŠ Novi Marof koja je otpjevala Das kann uns keiner nehmen grupe Revolverheld. Drugo mjesto osvojila je OŠ iz Ivanca s izvedbom pjesme Dare (La la la) Shakire, a treće OŠ iz Zadra pjesmom Berühr meine Liebe nicht  Klape Šufit.

Cilj ovog projekta je popularizacija njemačkog jezika kao “glavnog” stranog jezika ovih naših krajeva i u potpunosti je ostvaren. Učenicima je sudjelovanje na  natjecanju bilo značajno iskustvo i već kuju planove za iduću godinu.

(A.K)

Die Eindrücke der Schülerinnen und der Schüler:

Es war super! Am besten gefiel mir die Atmosphäre und die Musik! Das Lied der Gewinnerin gefiel mir sehr!                                                        (Dorotea Artić)

In Varaždin hatte ich viel Spaß. Es war ganz toll! Auf der Bühne gab es Spezialeffekte!                                                                    (Iva Fučkar)

Ich habe viele neue Freunde kennengelernt und hatte viel Spaß.                                                                                                                               (Ana Viktorija Klasić)

Am besten war es, als wir auf der Bühne waren und  auftraten!                                                                                                                                                                                                                    (Petar Malogorski)

Mir hat es auf dem Talentshow gefallen, weil wir neue Freunde kennen gelernt haben und gute Lieder gehört haben.

(Branko Artić)

Mir gefielen alle Teilnehmer, weil ich singen und tanzen sehr mag.

(Ana Klasić)

In der Jury war es sehr interessant, aber auch sehr anstrengend. Die Wahlen haben drei Stunden gedauert. Ich und Dorotea hatten viel Spaß. Ich hoffe, dass wir wieder am Talentshow teilnehmen werden!

(Matija Klasić)

Ugođaj i fotke sa ovog međunarodnog natjecanja možete vidjeti na linku!

objavio: Administrator   datum: 11. 5. 2016.

« Ožujak 2024 »