26.rujna Europski dan jezika

26th September/ 26. September

European Day of Languages/ Europaischer Tag der Sprachen

Europski dan jezika se svake godine obilježava 26.rujna.

Danas 27. rujna 2016. godine  u našoj je školi taj dan obilježen prikladnim aktivnostima.

Aktivnosti su provedene u holu škole, a odvijale su se pod odmorom. Svaki učenik dobio je listić s rečenicom „Oprosti.“ na više europskih jezika te listić s neobojenim europskim  zastavama. Učenici od 5. do 8. razreda bili su podijeljeni u tri grupe koje su se međusobno natjecale u poznavanju europskih zastava. Tražili su sakrivene zastavice te su ih aplicirali na izložene zemljovide. Svaka grupa imala je vlastiti zemljovid  na kojem je radila. Učenici od 1. do 4. razreda su na temelju izloženih europskih zastava bojili zastave na listićima.

Svi koji su sudjelovali pokazali su velik interes za aktivnosti vezane uz poznavanje europskih zastava, stoga ih pohvaljujemo za uloženi trud primjenu znanja.

Maja Koren, učiteljica engl.jezika

objavio: Administrator   datum: 27. 9. 2016.

26.rujna Europski dan jezika

26th September/ 26. September

European Day of Languages/ Europaischer Tag der Sprachen

Europski dan jezika se svake godine obilježava 26.rujna.

Maja Koren, učiteljica engl.jezika

objavio: Administrator   datum: 27. 9. 2016.