Posjet Zagrebu 27.9.2016. povodom Europskog dana jezika 2016.

Naša škola ponovno je sudjelovala na natjecanju u pisanju i izvođenju rap-pjesama, i to skupina učenika 6. i 7.razreda: Branko Artić, Petar Malogorski, Matija Jagušić, Melani Draganić, Ana Janžek i Leon Jedvaj. Natjecanje je bilo za učenike osnovnih i srednjih škola koje je ove godine organizirala Glavna uprava za pismeno prevođenje Europske komisije, Talijanski institut za kulturu, Austrijski kulturni forum i British Council zajedno.

Napisali smo rap stihove na  njemačkom  jeziku te osmisli scenski nastup, no, nažalost, nismo ušli u finale.  Na višejezičnom rapkoncertu sudjelovalo je 15 škola iz cijele Hrvatske te su svoje stihove izvodili rame uz rame s profesionalnim reperima.  Remi iz Elementala je vodila cijeli program. Koncert je održan u zagrebačkom klubu Vintage Industrial Bar koji je dao poseban šarm cijelom zbivanju.  Cilj ovog višejezičnog koncerta jest mladima pružiti priliku da se okušaju u jedinstvenom jezičnom događanju te istovremeno proširiti svijest o europskoj jezičnoj raznolikosti. Mi smo uživali u koncertu i druženju s drugim reperima te upijali dojmove da druge godine budemo što bolji i iskusniji.

Alexandra Krklec, prof.

Das diesjährige Konzert fand ich so toll, weil die Stimmung im Saal umreißend war. DJ Dinko sorgte für guten Beat, die Großen und die Kleinen tanzten, und die Lehrer mit. Unwiederhollbar!

Alexandra Krklec

Es war geil, weil wir gelacht, getanzt und gesungen haben.

Branko Artić 7.razred

Es war sehr schön und wir hatten viel Spaß im Zug.  Unsere Ballons aus McDonalds waren ein großer Hit, alle spielten mit.

Petar Malogorski 7. razred

Ich fuhr zum ersten Mal mit dem Zug und mit der Straßenbahn.

Matija Jagušić, 7. razred

Es war super, absolut das beste war das Tanzen im Saal.

Leon Jedvaj, 6. razred

Es war toll. Die jungen “Italiener” rappten super. Ein Grundschüler aus Pula rappte wie Eminem. Wir hatten viel Spaß!

Melani Draganić,  6.razred

Ich fand das Gymnasium aus Krk am besten. Ein Junge aus dieser Schule tanzte wie ein professioneller Tänzer.

Ana Janžek, 6. razred

Slike sa koncerta možete vidjeti ovdje!

objavio: Administrator   datum: 28. 9. 2016.

Posjet Zagrebu 27.9.2016. povodom Europskog dana jezika 2016.

Alexandra Krklec, prof.

Alexandra Krklec

Es war geil, weil wir gelacht, getanzt und gesungen haben.

Branko Artić 7.razred

Petar Malogorski 7. razred

Ich fuhr zum ersten Mal mit dem Zug und mit der Straßenbahn.

Matija Jagušić, 7. razred

Es war super, absolut das beste war das Tanzen im Saal.

Leon Jedvaj, 6. razred

Melani Draganić,  6.razred

Ana Janžek, 6. razred

Slike sa koncerta možete vidjeti ovdje!

objavio: Administrator   datum: 28. 9. 2016.