Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

18.studenog obilježili smo dan sjećanja na žrtvu Vukovara. Dan kada se u našim srcima javljaju duše onih koji su sebe dali za domovinu, koji su za nju živjeli, za nju se borili i za nju poginuli kako bi nama osigurali bolju budućnost. Na ovaj smo dan u sebi probudili domoljublje i zahvalnost. Zahvalnost za budućnost koju su nam naši heroji pružili. Oni koji su dali svoje sjene, svoja srca, duše, svoje pojave i cijelo svoje biće kako bi obranili svoj grad, svoju zemlju od onih što su je pohlepno uzimali, krali i trgali djeliće njezine duše. U svakom titraju svijeće plamsa duša heroja. I heroj je mala riječ za tako veliko djelo-djelo života i smrti.

Profesor Mario Hranj, naši knjižničar i vjeroučitelj te učiteljica likovne kulture i naši osmaši, posebno su pridonijeli obilježavanju ovog dana. Profesor Hranj pripremio je tekstove S. Glavaševića koje su osmašice Iva Fučkar i Dorotea Artić pročitale te tako dočarale događaje kojih se prisjećamo već 25 godina. Učiteljica likovne kulture i knjižničar napravili su pano koji je stavljen na zid u hodniku, a osmašice su zajedno sa vjeroučiteljem, ispod panoa posložile svijeće u oblik srca. Svi smo se okupili te se zajedno prisjetili heroja i palog grada. Prethodno su na satu povijesti svi učenici viših razreda pogledali dokumentarac „Vukovar 1991.“ Otvorili smo svoja srca kako bi kroz njih pokazali svoju zahvalnost prema ljudima koji su obranili našu domovinu, Vukovar i nama dali sigurnost  žrtvujući svoju budućnost  i sjećanje na svoja djetinjstva i prošlost.

Melani Jurajić, 8.razred

objavio: Administrator   datum: 18. 11. 2016.

« Ožujak 2024 »