Obilježavanje Europskog dana jezika (26.9.2017.)

Europski dan jezika se svake godine na inicijativu Vijeća Europe obilježava 26. rujna. Taj dan je u našoj školi obilježen slušanjem glazbe na različitim europskim jezicima te različitim aktivnostima za učenike u holu škole te u školskoj knjižnici.

Učenici sedmog razreda dijelili su listiće s izrazom „Volim te“ na više europskih jezika uz koje su učenici trebali nacrtati odgovarajuće zastave. Za obavljeni zadatak učenici su bili nagrađeni bedžom s određenom porukom. Druga aktivnost za učenike je bila da u sedam grupa sortiraju sedam izraza na četiri različita jezika. Učenicima je zatim u školskoj knjižnici bilo omogućeno gledanje videozapisa „I love you in 35 different languages“ i igranje igre kahoot s izrazima na više euopskih jezika.

Svaka aktivnost provedena je uz maksimalan angažman učenika te s puno pokazanog  interesa. Cilj provedenih aktivnosti  bio je upoznati raznolikost europskih jezika i kultura te zastave europskih zemalja.

Maja Koren i Alexandra Krklec

Fotke!

objavio: Administrator   datum: 26. 9. 2017.

« Studeni 2017 »