Gradsko natjecanje mladeži Hrvatskog Crvenog križa

Dana 9. ožujka održano je natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa. Gradsko natjecanje ove je godine održano u Osnovnoj školi Đurmanec i ima se pravo sa sigurnošću reći da su bili odlični domaćini.  Na samom početku, nakon himne, pozdrav i par uvodnih riječi dobrodošlice poželio je ravnatelj Gradskog društva Crvenog križa Krapina, gospodin Davor Šimunović i ravnatelj osnovne škole Đurmanec, Krešimir Kralj koji je svečano proglasio natjecanje otvorenim. Ekipe su pokazale svoje znanje u područjima humanih vrednota, povijesti Pokreta Crvenog križa, međunarodnog humanitarnog prava, prava čovjeka i djece i pružanja prve pomoći. Na natjecanju je sveukupno sudjelovalo 5 ekipa, a našu školu su predstavljali učenici:

Nikola Klasić, 8.r

Lea Kovačić, 8.r

Kristijan Cvrtila, 7.r

Lucija Ded, 6.r

Lucija Klasić, 5. r

Dragutin Cvrtila, 5.r

Ekipa Osnovne škole Gornje Jesenje zauzela je odlično treće mjesto dok će Gradsko društvo Crvenog križa Krapinu na međužupanijskoj razini natjecanja predstavljati ekipa Osnovne škole Augusta Cesarca iz Krapine.

Dominik Grudiček, učitelj

objavio: Marija Šimag   datum: 22. 3. 2024.

Gradsko natjecanje mladeži Hrvatskog Crvenog križa

Nikola Klasić, 8.r

Lea Kovačić, 8.r

Kristijan Cvrtila, 7.r

Lucija Ded, 6.r

Lucija Klasić, 5. r

Dragutin Cvrtila, 5.r

Dominik Grudiček, učitelj

objavio: Marija Šimag   datum: 22. 3. 2024.