Dani kruha - dani zahvalnosti

Dani kruha u Osnovnoj školi Gornje Jesenje

Integrirani nastavni dan 16.10.2008.

Ove školske godine Dani kruha u OŠ Gornje Jesenje obilježavani su vezano uz program HNOS-a u kojem se provela kao integrirana nastava u svim nastavnim područjima. Učiteljice razredne nastave prikazale su kvalitetan timski rad putem zajedničkog projekta pod nazivom „Zdravo, lijepo i ukusno“. Glavni cilj je bio osvijestiti važnost pravilne prehrane i pojma zdrave hrane, te primijeniti dobivene spoznaje na promjenu navika u prehrani i odnosa prema hrani.
Sadržaj projekta:
- dnevnik prehrane učenika kojeg su sami izradili
- prehrana u obitelji(najdraža jela i pisanje recepata)
- istraživanje jela koja su popularna kod školske djece(anketa po razredima)
- veliki školski jelovnik (prikaz likovnog oblikovanja)
- kako postaviti stol, bonton za stolom
Integrirana nastava tekla je u ugodnom i veselom ozračju, sa željom učenika da Svjetski dan kruha, a ujedno i sam Dan hrane ponovimo dogodine.
Po završetku integrirane nastave, u blagavaoni škole započeo je kulturno-umjetnički program za učenike od prvog do osmog razreda. Nositelji programa su bili učenici sa prigodnim recitacijama, pjevački zbor, mali tamburaši i župnik vlč. I.Košutić, koji je blagoslovio kruh i naglasio važnost Dana zahvalnosti za plodove Zemlje. Učenici su blagovali kruh i razne autohtone proizvode koji su bili zdravi, ukusni i lijepo aranžirani. Time je bila završena  još jedna lijepa i bogata svečanost u Osnovnoj školi Gornje Jesenje.

objavio: Administrator   datum: 17. 10. 2008.

Dani kruha - dani zahvalnosti

Dani kruha u Osnovnoj školi Gornje Jesenje

Integrirani nastavni dan 16.10.2008.

Sadržaj projekta:
- dnevnik prehrane učenika kojeg su sami izradili
- prehrana u obitelji(najdraža jela i pisanje recepata)
- istraživanje jela koja su popularna kod školske djece(anketa po razredima)
- veliki školski jelovnik (prikaz likovnog oblikovanja)
- kako postaviti stol, bonton za stolom

objavio: Administrator   datum: 17. 10. 2008.