Predavanje o Domovinskom ratu

Dana 27. svibnja 2014. god. učenicima 8. razreda OŠ Gornje Jesenje gospodin Josip Horvatin, predstavnik Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata KZŽ-a  održao je predavanje na temu „Zagorci u Domovinskom ratu“.

Tijekom svog predavanja upoznao je učenike s nevoljama i strahotama koje su zahvatile našu domovinu tijekom Domovinskog rata. Gospodin Horvatin je pomoću kratkog filma i prezentacije potaknuo učenike da se osvrnu na događaje koji su se zbili prije dvadesetak godina. Učenici su na pripremljenim fotografijama mogli vidjeti patnju naroda, ali i njegovu hrabrost i ustrajnost na oslobođenju domovine Hrvatske. Budući da je i on sam sudjelovao u ratu i vodio svoje suborce, podijelio je s učenicima zanimljiva iskustva. Osim što im je ispričao o tijeku rata, prisjetio se i nekih potresnih događaja te time potaknuo učenike na postavljanje pitanja. Učenici koji su bili najhrabriji i prvi se javili, kao nagradu su dobili mali poklon.

Ova prezentacija i predavanje su ih potaknuli na razmišljanje o ratu te koji je uopće njegov smisao. Uz pomoć gospodina Horvatina su došli do zaključka da rat ne donosi ništa dobro, ali da ga se uvijek trebamo sjećati jer je on dio naše prošlosti, dio nas.

Ivana Janžek i Ivana Galović, 8.r.

objavio: Administrator   datum: 30. 5. 2014.

Predavanje o Domovinskom ratu

Ivana Janžek i Ivana Galović, 8.r.

objavio: Administrator   datum: 30. 5. 2014.

Ovaj mjesec: 1965