Projekt "Ptiček"

Učenici naše škole s voditeljicom Nikolinom Milinković, učiteljicom biologije sudjelovali su na dvodnevnoj radionici u sklopu projekta Ptiček - program senzibiliziranja i potvrđivanja mladih čuvara prirode u Krapinsko – zagorskoj županiji“ kojeg provodi Ustanova za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području Krapinsko-zagorske županije.

U sklopu programa održane su terenske radionice 24. rujna na Bedekovčanskim jezerima i 25. rujna na području značajnog krajobraza Zelenjak.

U radionicama je sudjelovalo 4 učenika naše škole – Petar Malogorski, Dorotea Artić, Diana Draganić te Mario Loinjak uz voditeljicu Nikolinu Milinković.

Cilj radionica bio je kroz terenski rad upoznati učenike sa prirodnom i geološkom baštinom našeg zavičaja uz pomoć stručnog tima sa Šumarskog fakulteta, Geološkog odsjeka PMFa te suradnika Ustanove.

Prvi dan terenske nastave protekao je u upoznavanju učenika sa mjerama zaštite prirode i zaštićenim prirodnim vrijednostima te zaštiti ptica i vodozemaca. Učenici su također učili o bogatstvu biljnih i životinjskih vrsta vodenog i šumskog ekosustava.

Drugi dan terenske nastave održao se na području značajnog krajobraza Zelenjak.

Dio radionica odnosio se na Natura 2000 područje rijeke Sutle gdje su učenici promatrali živi svijet iz rijeke s naglaskom na entomologiju. Radionica koja se odvijala na području Risvičke gore učenicima je približila geološku prošlost Zemlje te bogatstvo stijena, minerala i fosila.

Nakon radionica učenici su uspješno riješili zadatke iz Radne bilježnice te su na taj način postali Mladi čuvari prirode.

Nikolina Milinković, dipl.ing

Slike!

objavio: Administrator   datum: 30. 9. 2014.

Projekt "Ptiček"

Drugi dan terenske nastave održao se na području značajnog krajobraza Zelenjak.

Nikolina Milinković, dipl.ing

Slike!

objavio: Administrator   datum: 30. 9. 2014.

Ovaj mjesec: 1998