Akcija prikupljanja namirnica i potrepština za Socijalnu samoposlugu

PovodomTjedna Crvenog križa Krapina koji traje od 08.-15.svibnja na poziv GDCK Krapina u školi organiziramo prikupljanje namirnica i higijenskih potrepština za Socijalnu samoposlugu u Krapini.

Pozivamo učenike i roditelje da se pridruže akciji i da doniraju slijedeće namirnice i higij.potrepštine: BRAŠNO, MLIJEKO, ULJE, ŠEĆER, SOL, TJESTENINU, RIŽU, PALENTU, GRIZ, JUHE, KONZERVE, MARMELADU, SAPUN, ŠAMPON, PASTU ZA ZUBE, ČETKICU ZA ZUBE, DETERDŽENT ZA RUBLJE I POSUĐE.

SIROMAŠTVO NIJE IZBOR, VEĆ JE POMAGANJE.

Pri Gradskom društvu Crvenog križa Krapina otvorena je „Socijalna samoposluga", gdje socijalno ugrožene osobe jednom mjesečno moći dobiti paket sa živežnim namirnicama i higijenskim potrepštinama. U većim trgovinama u Krapini postavljene su vidno označene košare Gradskog društva Crvenog križa Krapina, u koje kupci nakon prolaska blagajne mogu iz svoje košare staviti neku namirnicu za socijalno ugrožene osobe. Projekt se provodi na području grada Krapine, te općina Đurmanec, Jesenje, Petrovsko i Radoboj.

Socijalna samoposluga nalazi se u Centralnom skladištu Gradskog društva Crvenog križa Krapina, Matije Gupca 11 (atomsko sklonište), a otvorena je svaki četvrtak od 12.00 do 14.00 sati. Kriterije za korisnike Socijalne samoposluge utvrdili su Grad Krapina i Gradsko društvo Crvenog križa Krapina u suradnji sa Centrom za socijalnu skrb Krapina koje za svakog korisnika izdaje potvrdu.

objavio: Administrator   datum: 8. 5. 2015.

Akcija prikupljanja namirnica i potrepština za Socijalnu samoposlugu

SIROMAŠTVO NIJE IZBOR, VEĆ JE POMAGANJE.

objavio: Administrator   datum: 8. 5. 2015.