Projekt Zdrava prehrana

Tijekom 11.mjeseca u sklopu integrirane nastave proveden je projekt Zdrava prehrana u kojem su sudjelovali učenici od 1.-8.razreda. Učenici predmetne nastave napravili su anketu o zdravoj prehrani te anketirali sve učenike škole.

Tijekom 11.mjeseca u sklopu integrirane nastave proveden je projekt Zdrava prehrana u kojem su korelirali sadržaji iz nastavnih predmeta priroda/biologija, matematika, hrvatski jezik, njemački jezik i informatika. Tome su se priključili i razrednici kroz satove razrednih odjela sa temom Zdrava prehrana.

U provedbi projekta sudjelovali su učenici od 1.-8.razreda. Učenici predmetne nastave napravili su anketu o zdravoj prehrani uz pomoć učiteljice prirode/biologije i hrvatskog jezika, informatički je pripremili  i zatim anketirali sve učenike škole. Potom su je obradili analitički i statistički (na satovima matematike i informatike - 7.razred). O toj temi razgovaralo se i na satovima njemačkog jezika (Gesunde Ernährung)

Dobivene rezultate grafički su obradili učenici 8.razreda (MS EXCEL) pojedinačno za svaki razred, te ukupno na razini cijele škole. Rezultat projekta bit će prezentiran putem prezentacije.

ZAKLJUČAK:

Nakon provedene ankete učenika 1.-8. razreda o zdravoj prehrani vidljivo je da učenici dosta toga znaju o zdravoj prehrani. Prema postocima vidljivo je da vole jesti voće i povrće. Veći dio učenika zna da u razvoju dnevno trebaju uzimati pet obroka. Znaju da treba uzimati raznoliku hranu i da je vrlo važno doručkovati prije odlaska u školu. Visoki postotak učenika uočio je da slatkiši baš nisu zdravi i da ih treba razumno konzumirati.

Važna je edukacija učenika, o što zdravijoj prehrani i to u prvom redu zbog pravilnog razvitka njihovih kostiju, mišića, živčanog sustava i time organizma u cjelini.

anketa zdrava prehrana.doc (21.50 KB)
zdrava prehrana projekt.ppt (207.50 KB)

objavio: Administrator   datum: 28. 11. 2007.

Projekt Zdrava prehrana

ZAKLJUČAK:

anketa zdrava prehrana.doc (21.50 KB)
zdrava prehrana projekt.ppt (207.50 KB)

objavio: Administrator   datum: 28. 11. 2007.

Ovaj mjesec: 1923