Povodom Svjetskog dana nepušenja, 31.05.

I mi se borimo protiv ovisnosti !!!!!!!!!

Mi smo oblježili 31.05. „Svjetski dan nepušenja“ u petom razredu u kojem su se svi učenici zaista potrudili te istražili podatke koji nam govore o štetnosti pušenja. Učenici su se izrazili i prekrasnim crtežima, tekstovima i naravno prezentacijama koje će biti priložene dokumentu.

Svjetski dan nepušenja obilježava se 31. svibnja svake godine te je povod za aktivnosti i priopćenja zdravstvenih organizacija i inicijativa. Osim zahtjeva za pravnu zaštitu pušača osobito na dnevnom redu stoji sudjelovanje pojedinaca i institucija u akcijama zaštitu nepušača: lijepe se plakati na razne objekte, ustanove ili u prostorije i provode se rasprave. Pokušava se motivirati pušače da prestanu pušiti. Naime u sam program obilježavanja uključene su i osnovne i srednje škole koje svojim preventivnim programima nastoje učenicima usaditi vrijednosti zdravog života.

Pušenje je način konzumiranja duhana uzimanog u obliku cigara (umotanih u duhanov list), cigareta (malenih cigara umotanih u papir), cigarilosa i pomoću lule. Drugi oblik konzumacije duhana je žvakanje i šmrkanje. Kako duhan sadržava u sebi otrovne alkaloide, kao što je nikotin, a prilikom pušenja se stvara i katran, nerazrijeđeni beznikotinski kondenzat dima, pušenje je opasna navika za zdravlje ljudi jer štetno djeluje na krvožilni sustav i pluća

U Hrvatskoj je zabranjena prodaja duhanskih proizvoda mlađima od 18 godina, no postoji mnogo slučajeva kada osnovnoškolci puše od svoje trinaeste godine, što je tada jako štetno za zdravlje, mnogo više nego za zdravlje odraslog čovjeka.

Pedagoginja: Ivana Možek

Pusenje.pptx (481.58 KB)

objavio: Administrator   datum: 30. 5. 2014.

Povodom Svjetskog dana nepušenja, 31.05.

I mi se borimo protiv ovisnosti !!!!!!!!!

Pedagoginja: Ivana Možek

Pusenje.pptx (481.58 KB)

objavio: Administrator   datum: 30. 5. 2014.

Ovaj mjesec: 1998